szczegóły2

Szczegóły

Kolejną edycję Franciszkańskich Warsztatów Muzyki Liturgicznej chcemy skierować jak zawsze do wszystkich, którzy kochają śpiewać dla Pana. Zapraszamy każdego „młodego duchem” do wspólnego przeżycia „twórczych chwil” we franciszkańskim klasztorze, gdzie będziemy szlifować nasze umiejętności, wiedzę liturgiczną, muzyczną oraz z zakresu franciszkanizmu.

Przed nami cztery dni, podczas których skupimy się na przepięknym śpiewie chorału gregoriańskiego. Profesjonalne przygotowanie zapewni nam prowadząca warsztaty s. Susi Ferfoglia. Wysłuchamy trzy ciekawe konferencje wtajemniczające nas w rzeczywistość liturgii, muzyki i franciszkanizmu. Skupimy się na przygotowaniu pieśni na franciszkańskie nabożeństwo Transitus . Jest to pamiątka przejścia św. Franciszka „z życia do życia przez śmierć”.  Utwory, których będziemy się uczyć, pochodzą w części z okresu niewiele późniejszego niż sam św. Franciszek. Nie zabraknie takżę franciszkańskiej radości i otwartości dla każdego z Was.

Każdy uczestnik otrzyma śpiewnik i potrzebne materiały związane z warsztatami. Kawa, herbata i ciastka osłodzą nam przerwy w śpiewaniu. Niestety nie zapewniamy noclegów, ale na pewno macie w Krakowie znajomych, którzy wam pomogą, ponadto w naszym mieście jest wiele miejsc gdzie można przenocować. Informacje o noclegach znajdziecie w zakładce „Noclegi” na naszej stronie. UWAGA: spotykamy się popołudniami, od środy do soboty!

Koszt warsztatów to 40 zł.

ZAPRASZAMY :-)